Nakupujte varno in udobno. Kot naš uporabnik imate vpogled tudi v status naročila. Postopek je enostaven, potrebujemo le vaš elektronski naslov in nekaj podatkov.
Registracija
Tibetanski terierji so stoletja živeli ob tibetanskih menihih v samostanih ter jih spremljali na njihovih potovanjih. Tibetanci so verjeli, da ti psi prinašajo srečo ter da so reinkarnacija menihov, ki so v prejšnjem življenju grešili. Tibetanskih terierjev takrat ni bilo moč kupiti in se jih je le podarjalo kot dragoceno darilo, zato so postali zelo cenjeni. Največ zaslug, da so tibetanski terierji postali znani in priljubljeni tudi izven svoje domovine ima dr. Agnes Greig. Ta je delala kot zdravnica v severni Indiji in od hvaležne pacientke tibetanskih korenin dobila v dar mladička tibetanskega terierja po imenu Bunti. Psičko je zaradi atraktivnega videza želela razstavljati in dosegla je, da je indijska kinološka zveza priznala novo pasmo, čemur je leta 1931 sledila še britanska kinološka zveza. Poudariti je potrebno, da poimenovanje »terier« ni primerno, saj ti psi nimajo nobenih značilnosti terierjev, temveč so včasih s terier poimenovali večino manjših psov.
Tibetanski terier je krepak, srednje velik pes kvadratne zgradbe. Njihova plečna višina meri med 35 in 40 cm, težki so med 8 in 12 kg. Krasi jih dolga gosta dlaka, ki je lahko rahlo valovita. Možne so vse barve in barvne kombinacije, razen čokoladno rjave. Dlaka je dvojna, krovna dlaka jim ne izpada, mehko podlanko pa moramo izčesavati. Dlaka jim pada tudi čez oči, a to lastniki po večini spenjajo. Imajo velike, dobro odlakane šape, ki so primerne tudi za hojo po napornem zasneženem terenu.
Imam izredno prijeten značaj in se dobro ujamem z vsakim človekom
Tibetančki so najbolj priljubljeni prav zaradi njihovega nezahtevnega in prilagodljivega značaja. So vedno veseli, skromni, nikoli trmasti ali zamerljivi. Primerni so za ljudi vseh starosti, izkušenj in življenjskih stilov. Niso glasni, a lastnika opozorijo, kadar kdo prihaja. Tujcem sprva ne zaupajo, a to po navadi velja le za prvo snidenje. Dobro se razumejo z vsemi živalmi in so po navadi neproblematični pri srečanjih z drugimi nepoznanimi psi. Znajo biti rahlo netolerantni do mačk, a če jih na njih navadimo že kot mladičke, ne bo težav s sobivanjem. So neagresivni in imajo stabilen karakter. So izjemno predani svoji družini ter želijo biti vedno ob njej, saj so zelo družabni. Prav zaradi tega niso primerni za ločeno življenje v pesjaku in morajo živeti v hiši z nami.
Živahen in navihan
To so igrivi in razposajeni psi, ki nas bodo pogosto nasmejali. Sploh prvo leto in pol so kot majhni klovni, ki nas bodo nasmejali s svojimi domislicami. Razposajeno divjanje v krogih je značilno za njih, še posebej pa kadar so mokri. Po letu in pol se umirijo, a to ne pomeni da postanejo kaj manj aktivni. To je pes, ki vas bo brez težav cel dan spremljal na pohodu v hribe ali več ur tekel z vami. Če je v dobri kondiciji se praktično nikoli ne utrudi in bo vedno rad aktiven z vami. A kljub visoki ravni energije je to nezahteven pes in če kakšen dan zmanjka časa za daljši sprehod, bo zadovoljen tudi s krajšim sprehodom in metanjem palice. To so psi, ki so zunaj živahni in vedno pripravljeni na akcijo, v stanovanju pa umirjeni.
Zelo učljiv, a le če boš dosleden
To je lahko učljiv pes, ki bo hitro dojel, kaj lastnik hoče od njega. So med najbolj zglednimi v tečajih pasjih šol, poleg tega se dobro obnesejo tudi v pasjih športih, sploh v agilityju. So zelo pozorni psi, zato jim bo pozornost med treningom včasih odtavala, sploh če se bo v bližini dogajalo kaj nenavadnega ali zanimivega zanje. Nujno je, da zgodaj začnemo s socializacijo in vzgojo. Postavimo pravila in se jih dosledno držimo, enkrat NE naj bo vedno NE. Pes bo to hitro dojel, a upošteval nas bo le, če bomo vztrajni in dosledni. Pri šolanju bodimo prijazni in nežni (to ne pomeni popustljivi), da bomo vzpostavili dober in spoštujoč odnos. Če se nas bo pes začel bati, lahko za vedno pozabimo na njegovo zaupanje in sodelovanje z nami.
Njihova čudovita dolga dlaka zahteva kar dosti nege. Velik plus je, da jim dlaka skorajda ne odpada, zato so zelo primerni za bivanje v stanovanju tudi z alergiki ali astmatiki. Dlako razčešemo vsaj enkrat na teden. Na česanje navadimo že mladička, da mu ne bo kasneje neprijetno. Dlake ne razčesujemo suhe, temveč jo navlažimo in dodamo balzam za lažje razčesavanje. Kopamo jih po potrebi in pazimo, da se gosta dlaka do konca posuši. Redno čistimo ušesa in iz njih odstranjujemo dlake, da ne pride do vnetij.
To so zdravi psi z dolgo življenjsko dobo, saj pogosto presežejo starost 16 let. Občutljivi so na bolhe. Preventivno jih zaščitimo pred notranjimi in zunanjimi zajedavci. Med pogostejše težave spadata progresivna atrofija mrežnice in kila. Redno jim čistimo zobe z zobno ščetko in priboljški za žvečenje, da ostranimo zobni kamen.
Nakupujte varno in udobno. Kot naš uporabnik imate vpogled tudi v status naročila. Postopek je enostaven, potrebujemo le vaš elektronski naslov in nekaj podatkov.
RegistracijaNakupujte varno in udobno. Kot naš uporabnik imate vpogled tudi v status naročila. Postopek je enostaven, potrebujemo le vaš elektronski naslov in nekaj podatkov.
Registracija